RehaFizjo: Nasz cel - Twoje zdrowie

RehaFizjo: Nasz cel - Twoje zdrowie

Od 2011 roku, każdego dnia, odkrywam kolejne puzzle na mapie ludzkiego organizmu. Wysoka efektywność leczenia kontuzji, trafna diagnostyka funkcjonalna oraz pomysł na terapię najbardziej skomplikowanych przypadków ortopedycznych doprowadziły mnie do współpracy z Reprezentacją Polski bobslei i skeletonu. Jazda bez trzymanki. Trzyletnie prowadzenie sportowców Kadry Narodowej to prawdziwe wyzwanie. Zaufanie sportowców, trenera, całego sztabu, tysiące kilometrów w podróży po świecie, orzełek na piersi oraz otwarta droga do Igrzysk Olimpijskich postawiły przede mną życiowy cel, który, rzecz jasna, został osiągnięty! Sportowcy zakończyli w zdrowiu Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang wynikiem najlepszym w historii dyscypliny, a ja mam satysfakcję. Każdego dnia dałem z siebie 110%.

Rok po Igrzyskach – co dalej?

Po powrocie z PyeongChang, 1 marca 2018 otworzyłem gabinet RehaFizjo przy ul. Wyścigowej 18. Chciałem swoje olimpijskie doświadczenie wykorzystać w codziennej pracy. W pierwszym roku od otwarcia trafiło do mnie ponad 500 osób! Nie pamiętam, aby ktokolwiek wyszedł z gabinetu niezadowolony, bez efektów. Terapia manualna znajduje zastosowanie w każdej kontuzji! Zajmuję się leczeniem i utrzymaniem w zdrowiu zarówno osób po ostrych i przewlekłych urazach, a także pracujące fizycznie oraz w pozycji siedzącej, które borykają się z przewlekłymi dolegliwościami. W swojej praktyce używam współczesnych metod diagnostyki, terapii manualnej, masażu leczniczego, które często przynoszą efekty już podczas pierwszej wizyty. Współpracuję ze specjalistami, którzy w nieoceniony sposób uzupełniają moją praktykę.

Tysiąc pomysłów na minutę

Uwolnienie ludzi od przewlekłego bólu to wielka satysfakcja i życiowa misja. Często zdarza się tak, że pacjent spróbował już wszystkiego i ostatnią nadzieją staje się fizjoterapia. A jak często się okazuje, właśnie od tej drogi leczenia najlepiej zacząć. Przez ostatnie lata nauczyłem się też, że bycie częścią wyniku sportowego to wielki zaszczyt, dlatego powstały kolejne pomysły i projekty, dzięki którym pomagamy wielu sportowcom. Amatorzy sportu, Mistrzowie Świata, Mistrzowie Europy w wielu dyscyplinach nie mają dostępu do dobrych fizjoterapeutów, ani funduszy, które mogą im na to pozwolić. Zauważyłem, że sponsorzy nie biorą pod uwagę wielu dyscyplin, zawodnicy są zostawieni sami sobie, ze swoją ambicją, bez wsparcia specjalistów. Postanowiłem to zmienić i realizować projekty, które pozwolą pomóc jak największej liczbie sportowców na każdym poziomie rozgrywek. Przywracanie zakresu ruchu, siły mięśniowej, motoryki staje się nadzieją dla zawodnika, który dzięki temu szybko odzyskuje po kontuzji swoją witalność i w pełni wykorzystuje wypracowaną przez siebie formę. Mało tego – stały kontakt z fizjoterapeutą pozwala sportowcom bardziej wykorzystać swój potencjał w każdej dyscyplinie sportu.

Plan nr 1 – otocz się najlepszymi specjalistami

Każda osoba, która zgłasza się w drodze po zdrowie do specjalistów, wymaga odpowiedniej uwagi. Diagnostyka, leczenie, trening – wszystko jest indywidualnie dobrane do danego przypadku. Dążąc do ciągłego rozwoju swoich usług podjąłem współpracę z osobami, którym chce się tak samo jak mi i które są tak dobre, że uzupełnią oferowane przeze mnie usługi. Szukałem długo, darzyłem specjalistów zaufaniem, obserwowałem i wybrałem najlepszych (wszystkie informacje znajdują się na stronie www.rehafizjo.pl ).

Plan nr 2 – druga filia RehaFizjo w centrum Wrocławia

1 marca 2019 roku, czyli rok po otwarciu pierwszego gabinetu otwarty został drugi oddział RehaFizjo – przy ul. Biskupiej 8/1. Nowoczesny, przestronny gabinet, w którym pacjenci odnajdą pomoc fizjoterapeuty i trenera. Nowa filia znajduje się w sąsiedztwie rynku i Galerii Dominikańskiej, czyli idealna lokalizacja dla osób pracujących w centrum miasta.

Plan nr 3 – kursy, szkolenia, przekazanie wiedzy innym fizjoterapeutom

W fizjoterapii nie istnieje termin: konkurencja. Nigdy nie wyleczy się wszystkich ludzi na ziemi. Każdy człowiek potrzebuje opieki świadomego fizjoterapeuty, dlatego dzielimy się swoją wiedzą, edukujemy fizjoterapeutów i poprawiamy ich warsztat terapeutyczny – wszystko dla zdrowia. Niebawem ruszamy z cyklem szkoleń o różnorodnej tematyce: od sportu po fizjoterapię w każdym przypadku ortopedycznym.

Plan nr 4 – ciągły rozwój i tajemnica

Nie będziemy zdradzać wszystkiego. W głowie mamy wiele planów, które jednak wymagają czasu na realizację. Na pewno się nie zatrzymamy. Będziemy ciągle dbać o zdrowie ludzi i dobre imię fizjoterapii, która zdecydowanie staje się pionierem w medycynie leczenia urazów, a przede wszystkim w utrzymaniu zdrowia.

Obserwujcie nas! www.rehafizjo.pl

RehaFizjo:
www.instagram.com/rehafizjo
www.facebook.com/RehaFizjoo

Sebastian Eisler:
www.facebook.com/rehafizjo
www.instagram.com/fizjoterapia.wroclaw.pl

Kacper Dobrowolski:
www.facebook.com/CivisGym
www.instagram.com/civis_gym